“Ultrakapasitör” elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet pazarında son dönemde karşımıza çıkan en uçuk sistemlerden birisini gözler önüne seren Nawa Racer, geleceği gösteriyor. Son dönemde birçok elektrikli motosikletin haberini yapıyoruz. Sürekli olarak birçok birbirinden farklı model karşımıza çıkıyor.

İşte bunları en yenisi olan Nawa Racer, bir teknoloji gösterimi için hazırlanmış. Buna rağmen fütüristik bir tasarıma sahip olan model, farkını dediğimiz gibi tasarımdan çok teknik altyapıyla koyuyor. Çünkü bu modelde alanın geleceğini değiştirecek bir hibrit sistem kullanılıyor. Modelin görebileceğiniz üzere ana gövdesi iki parçadan oluşuyor. Burada üst kısımda bir ultrakapasitör yer alıyor.

Söylendiği kadarıyla ultrakapasitörler anlık olarak şarj / deşarj edilebiliyor ve bunu milyonlarca kez tekrarlayabiliyor. Ultrakapasitörün “uçuk seviyede güç çıkışı” istenen yerler ve “anlık şarj” için en iyi enerji depolama ünitesi olduğu aktarılıyor. Ancak düşük enerji yoğunlu / kapasitesi ve zamanla yaşanan enerji kayıpları nedeniyle ultrakapasitörlerin araçlar için ana enerji kaynağı olarak kullanılamadığı aktarılıyor. İşte burada Nawa Racer‘ın hibrit yapısı öne çıkıyor.

Konsept modelin üstündeki ultrakapasitörün hemen altında standart bir lityum pil paketi de yer alıyor. Bu sayede araçta 9-kWh lityum pil ile 0,1-kWh Nawa imzalı ultrakapasitör bir araya geliyor. Bu hibrit yapı sayesinde elektrikli motosiklet modelinin fren yapıldığı zaman oluşan enerjinin büyük kısmını anlık olarak geriye kazandığı ve bunu ultrakapasitör ile hemen kullanılabilir hale getirebildiği aktarılıyor.

Bu sayede ultrakapasitörün anlık performansı ile lityum pil paketinin yüksek enerji kapasitesi birleşerek, “ultimate” elektrikli motosiklet oluşturulmuş oluyor. Açıklanan verilere göre 99 beygir güç üreten motosiklet, 0’dan 100 km/s hıza 3 saniye altında çıkabiliyor.

Ultrakapasitörün etkisiyle menzilinin tam 300 km seviyesine kadar çıktığı açıklanan ve bu konuda da şaşırtan model, toplam 150 kg ağırlığında yer alıyor. İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR Apple, Amazon ve Google gibi devlerden büyük “akıllı ev” hamlesi Elektrikli motosiklet pazarı daha yeni başlıyor Nawa Racer’ın şimdilik satışa çıkma gibi bir amacı bulunmuyor. Çünkü yukarıda da dediğimiz gibi bu araç hibrit yapıyı CES 2020‘de tanıtmak için hazırlanmış durumda. Ancak firmanın altyapıyı başka firmalara 2020 itibariyle satmaya başlayacağı aktarılıyor.

Bu da gelecek için oldukça heyecanlandırıyor. İlginizi Çekebilir 1.600 beygirlik Jesko’nun sesine kulak verin PAYLAŞTWEETLEGÖNDER İLGİLİ HABERLER Hem elektrikli bisiklet hem de elektrikli motosiklet; karşınızda LMX 64H Karşınızda kışkırtıcı elektrikli motosiklet konsepti: Apex Son dönemde karşımıza çıkan en ilginç elektrikli motosiklet: CAKE Ösa Eski Harley-Davidson mühendisinden sıra dışı elektrikli motosiklet ve bisiklet İkonik Vespa tasarımından ilham alan tek tekerlekli elektrikli motosiklet Motosiklet efsanesi Ducati’den üç yeni elektrikli bisiklet HABER İnternetin yeni tartışması; hangi yöne sallandığı belli olmayan salıncak [Video] Yurt dışından getirilen cihazlar için ek bandrol ücreti Spotify tarafından yapılan tatsız “hack şakası” OTOMOBİL Rakam resmileşti; McLaren Speedtail marka tarihinin en hızlısı oldu! Yerli otomobil için referans olabilecek iki iddialı örnek; Byton SUV ve Human Horizons HiPhi1 2020’de yola çıkıyor;

Elektrikli pickup Lordstown Endurance için menzil verileri netleşti Yerli otomobil için önemli gelişme; “17 bin araca talibiz!” 2020’de otomotiv sektöründe vergi indirimi yapılacak mı? VİDEO The Mandalorian dizisinin bebek Yoda’sı Groot’la karşı karşıya [İzle] Otomobil tutkunlarının çok seveceği YouTube kanalı [Video] Uçan taksi Lilium için yayımlanan önemli uçuş videosu [İzle] Stanford’dan drift yapabilen otonom DeLorean: MARTY [Video] iPhone 12 Pro Max için yapılan ilginç sızıntı [Video] Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.